Przypadkowe zatrucie

Mój dwuletni wnuk prawie zmarł, po zjedzeniu kilku tabletek aspiryny. Zastanawiam się czy moglibyście odnieść się do tego tematu, ponieważ wiele osób opiekuje się małymi dziećmi.

Pluskwy to wyzwanie

Wstydzę się zapytać mojego lekarza… myślę, że mamy w domu pluskwy. Mój mąż jest dyrektorem wykonawczym, a nasz dom jest wykończony w najwyższym standardzie. Jak to się mogło stać? Znaleźliśmy je w zakamarkach materaca, a ja martwię się możliwością zachorowania!

Nie musisz się wstydzić. Pluskwy stały się poważnym problemem dla wielu i nie mają względu na osobę. W Stanach Zjednoczonych, począwszy od lat osiemdziesiątych, coraz częściej pojawiają się plagi pluskiew atakujące domy, hotele, szpitale i akademiki.

Celiakia

Podczas badania kontrolnego mojej przewlekłej anemii, lekarka zdiagnozowała u mnie celiakię. Dokonała tego odkrycia poprzez badanie krwi i powiedziała, że ta choroba powoduje złe wchłanianie pokarmu. Rzecz w tym, że nie mam niedowagi; w rzeczywistości jestem, jak to mówi mój mąż, milutko zaokrąglona. Dieta, którą Pani lekarz chce abym stosowała, jest bezglutenowa, i wcale nie jest mi do śmiechu. Czy myślicie, że mogła się pomylić?

Środowisko promocji zdrowia

Ludzie na całym świecie pogrążeni są w pogodni za zdrowiem. Na terenie niektórych państw istnieją bardzo zaawansowane programy opieki zdrowotnej, które ogólnie rzecz ujmując, skoncentrowane są na projektowaniu systemów służących do diagnozowania i leczenia chorób. W wielu miejscach dostępność opieki zdrowotnej dla wszystkich obywateli jest wyzwaniem ze względu na jej kosztowność.

Operacja raka prostaty

Mam 60 lat i zdiagnozowano u mnie raka prostaty. Lekarze mówią, że jest to początkowe stadium, a wynik przeprowadzonego u mnie testu swoistego antygenu sterczowego (PSA) wskazał wartość jedynie 15 punktów. Zarekomendowano mi poddanie się radykalnej prostatektomii. Jaka jest wasza opinia?

Niewydolność serca

Objawy i leczenie

Mój mąż ma 55 lat. Rok temu miał wczepianą protezę wewnątrznaczyniową w tętnicy wieńcowej. Jak rozumiemy, jego choroba serca została już wyleczona. Niedawno zauważył, że ma zadyszkę przy wchodzeniu po schodach; czy to może być objawem jedynie braku kondycji fizycznej?

 

Celebrując pełnię zdrowia

Proste kroki prowadzą do niesamowitych rezultatów!

 

Każda osoba posiada cele i pragnienia. Jedni chcą się wyróżnić w lekkoatletyce, grze w golfa, czy w tenisa. Inni chcą być twórczy, wykonywać lub komponować muzykę, pisać, czy uprawiać egzotyczne rośliny. Jeszcze inni spełniają się w swoim zawodzie, czy to lekarza, nauczyciela, naukowca, prawnika, marketingowca, czy też architekta. Niezależnie od naszego wieku czy pracy, wszyscy dbamy o samopoczucie i pragniemy siły i witalności!

Zdrowa krew

Za kilka miesięcy będę miał poważną, ale niepilną operację, podczas której mogę potrzebować transfuzji krwi. Co Adwentyści Dnia Siódmego uważają na temat transfuzji? Czy są one bezpieczne?

Groźne ukąszenia

Moja wnuczka doznała paskudnej reakcji po tym jak została użądlona przez osę albo pszczołę –
nie jestem pewien, przez które z nich. Na jej ręce pojawiło się spore zaczerwienienie i opuchlizna.
Czy istnieje ryzyko wystąpienia u niej wstrząsu anafilaktycznego?

Wszystko zależy od wątroby

Fragment wykładu wygłoszonego na prośbę gości przez doktora Maxa Gersona w Escondido w Kalifornii w 1956 roku, gdzie przebywał na urlopie, oraz część odpowiedzi udzielonych słuchaczom. Szanowni Państwo!

Obserwuj nas

Dane adresowe

skrytka pocztowa 216
Bielsko Biała
43-300
Back to top