Proste sposoby na szybką poprawę nastroju

Popraw swój nastrój

W zimowych miesiącach nie zawsze łatwo jest odnaleźć słoneczny nastrój. Dni są krótsze, temperatura niższa a pogoda nieco bardziej nieprzewidywalna. To wszystko sprawia, że każdy może poczuć się nieco ponuro. Nie ma w tym nic złego, jeśli pomimo takich dni, gdy „odpuszczamy sobie” akceptując nasze emocje takimi, jakie są, większość z nas raczej czuje się szczęśliwa.

Kiedy mamy lepszy humor, jesteśmy bardziej produktywni i energiczni, nie mówiąc już o tym, że po prostu czujemy się lepiej! Na szczęście każdy z nas – w takim czy innym momencie – może skorzystać z kilku prostych technik, aby poprawić swój nastrój (zwłaszcza po długich, męczących spotkaniach w pracy)!

Mam dosyć

Mam dosyć Widząc na ulicy brudnego, zaniedbanego bezdomnego, często myślimy: menel, pijak albo ćpun. Błyskawicznie tworzymy też wygodną historyjkę: wszystko przepił, rodzina pozbyła się pasożyta, wyszedł z więzienia i niech teraz cierpi. Spotykając taką osobę, rozpoczynamy przedziwny rytuał: nerwowo szukamy kluczyków od samochodu, telefonu albo z zainteresowaniem oglądamy wystawę.

Depresja: jak ją wykryć i pokonać

Depresja to nie tylko problem jesienno-zimowy. Często przychodzi lub nasila się wiosną. Dotyka 14 proc. światowej populacji. Oto dziesięć kroków wspomagających walkę z tą chorobą — redakcja.

Depresja poporodowa

Moja żona miała depresje poporodową zaraz po urodzeniu naszego pierwszego dziecka. Po trzech miesiącach wyzdrowiała i teraz chce kolejnego dziecka, ale ja jestem bardzo zaniepokojony. Co waszym zdaniem powinienem zrobić?

Obserwuj nas

Dane adresowe

skrytka pocztowa 216
Bielsko Biała
43-300
Back to top