Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

Mój lekarz zdiagnozował u mnie śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, z powodu moich poważnych trudności [z oddawaniem moczu]. Czy macie jakieś rady w związku z tym?

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza (IC) jest przewlekłym stanem zapalnym pęcherza moczowego i nie zostało dotychczas wystarczająco poznane. Badanie jego epidemiologii lub wzorców dało pewien wgląd w tą przypadłość, ale jej przyczyna nie została zidentyfikowana. Przykładowo osoby, w których rodzinie występowały przypadki IC, a nawet osoby, które jako dzieci powyżej 5 roku życia moczyły się w nocy, mają większe szanse na posiadanie tego zaburzenia. IC występuje znacznie częściej u kobiet. Charakteryzuje się problemami z pęcherzem moczowym, parciem i bólem w dolnej części brzucha. U wielu osób początkowo zdiagnozowano nawracające infekcje układu moczowego, jednak taka diagnoza wymaga wykonania posiewu moczu, a nie tylko jednego wskaźnika pokazującego wynik pozytywny. Więc jeśli nie wykonano posiewu, diagnoza może być błędna.

Terapia w wannie

Czy lubisz przebywać w swojej łazience? Czy marzysz o ciepłej, relaksującej kąpieli po długim dniu pracy, pełnym stresu i napięć? Czy masz pod ręką kilka rodzajów olejków zapachowych, które możesz dodać do kąpieli w zależności od nastroju?

Zamocz nogi – to takie proste

Kiedy miałam 23 lata, zaczęłam mieć problemy z krążeniem. Przez kilka miesięcy leczyłam się zgodnie z zaleceniami medycyny konwencjonalnej, jednak w końcu mój lekarz zalecił mi metodę leczenia Kneippa.
Dowiedziałam się, że był to żyjący w XIX wieku duchowny, który rozwinął dziedzinę hydroterapii.

Zawroty głowy

Często mam zawroty głowy po posiłku. Czy myślicie, że mam niski poziom cukru we krwi, czy może powodem takiego efektu jest nadmierna ilość insuliny? 

Niektórzy ludzie doświadczają spadku poziomu cukru we krwi po spożyciu posiłku, jeśli insulina, którą uwolnili podnosi się za szybko i za mocno, ale hipoglikemia jest bardzo często błędnie zdiagnozowanym stanem. Wiele ludzi, którzy zgłaszają niski poziom cukru we krwi nie wykazuje rzeczywiście niskiego poziomu cukru we krwi. Istnieje zauważalny stan niskiego ciśnienia krwi, który ma związek ze spożywaniem posiłków nazywany „po posiłkowym stężeniem glukozy” .

Obserwuj nas

Dane adresowe

skrytka pocztowa 216
Bielsko Biała
43-300
Back to top