Środowisko promocji zdrowia

Ludzie na całym świecie pogrążeni są w pogodni za zdrowiem. Na terenie niektórych państw istnieją bardzo zaawansowane programy opieki zdrowotnej, które ogólnie rzecz ujmując, skoncentrowane są na projektowaniu systemów służących do diagnozowania i leczenia chorób. W wielu miejscach dostępność opieki zdrowotnej dla wszystkich obywateli jest wyzwaniem ze względu na jej kosztowność.

Operacja raka prostaty

Mam 60 lat i zdiagnozowano u mnie raka prostaty. Lekarze mówią, że jest to początkowe stadium, a wynik przeprowadzonego u mnie testu swoistego antygenu sterczowego (PSA) wskazał wartość jedynie 15 punktów. Zarekomendowano mi poddanie się radykalnej prostatektomii. Jaka jest wasza opinia?

Niewydolność serca

Objawy i leczenie

Mój mąż ma 55 lat. Rok temu miał wczepianą protezę wewnątrznaczyniową w tętnicy wieńcowej. Jak rozumiemy, jego choroba serca została już wyleczona. Niedawno zauważył, że ma zadyszkę przy wchodzeniu po schodach; czy to może być objawem jedynie braku kondycji fizycznej?

 

Celebrując pełnię zdrowia

Proste kroki prowadzą do niesamowitych rezultatów!

 

Każda osoba posiada cele i pragnienia. Jedni chcą się wyróżnić w lekkoatletyce, grze w golfa, czy w tenisa. Inni chcą być twórczy, wykonywać lub komponować muzykę, pisać, czy uprawiać egzotyczne rośliny. Jeszcze inni spełniają się w swoim zawodzie, czy to lekarza, nauczyciela, naukowca, prawnika, marketingowca, czy też architekta. Niezależnie od naszego wieku czy pracy, wszyscy dbamy o samopoczucie i pragniemy siły i witalności!

Zdrowa krew

Za kilka miesięcy będę miał poważną, ale niepilną operację, podczas której mogę potrzebować transfuzji krwi. Co Adwentyści Dnia Siódmego uważają na temat transfuzji? Czy są one bezpieczne?

Groźne ukąszenia

Moja wnuczka doznała paskudnej reakcji po tym jak została użądlona przez osę albo pszczołę –
nie jestem pewien, przez które z nich. Na jej ręce pojawiło się spore zaczerwienienie i opuchlizna.
Czy istnieje ryzyko wystąpienia u niej wstrząsu anafilaktycznego?

Wszystko zależy od wątroby

Fragment wykładu wygłoszonego na prośbę gości przez doktora Maxa Gersona w Escondido w Kalifornii w 1956 roku, gdzie przebywał na urlopie, oraz część odpowiedzi udzielonych słuchaczom. Szanowni Państwo!

Stary Testament a zdrowie

Uważa się, że dopiero od drugiej połowy XIX wieku możemy mówić o rozwoju nauk medycznych, dietetycznych i innych pokrewnych dyscyplin wiedzy. Czy na pewno? Warto zadać sobie pytanie, co na ten temat ma do powiedzenia najstarsza zachowana w nieskażonej formie księga, jaką jest Biblia, a zwłaszcza Stary Testament spisany na przestrzeni tysiąca lat (ok. 1400-400 p.n.e.). Księga, która dzisiaj nie jest zabytkiem muzealnym, ale najpoczytniejszą księgą wydawaną w milionach egzemplarzy, przetłumaczoną na wszystkie bardziej znane języki świata. 

Przykre skutki zdrowienia

To nie fair. Człowiek rezygnuje z żywności przetworzonej, przechodzi na dietę wegetariańską, mówi nabiałowi adiós!, zaczyna uprawiać jogging, nie podjada między posiłkami, wysypia się, ogranicza sytuacje stresowe... i co? Czuje się fatalnie! Jak to możliwe? Czemu zdrowy tryb życia powoduje złe samopoczucie?

Bisfenol A czyli trujący plastik

Istnieje związek między bisfenolem A a coraz częstszymi przypadkami zachorowań na raka piersi, prostaty, zaburzeniami genitalno-urologicznymi u małych chłopców, obniżeniem jakości męskiego nasienia, przedwczesnym dojrzewaniem płciowym u dziewczynek, cukrzycą, otyłością i zaburzeniami neurobehawioralnymi jak ADHD — uważają amerykańscy eksperci uczestniczący w Narodowym Programie Toksykologicznym. Niestety, bisfenol A jest obecny w każdym domu. I w organizmie niemal każdego człowieka.

Obserwuj nas

Dane adresowe

skrytka pocztowa 216
Bielsko Biała
43-300
Back to top