Pluskwy to wyzwanie

Wstydzę się zapytać mojego lekarza… myślę, że mamy w domu pluskwy. Mój mąż jest dyrektorem wykonawczym, a nasz dom jest wykończony w najwyższym standardzie. Jak to się mogło stać? Znaleźliśmy je w zakamarkach materaca, a ja martwię się możliwością zachorowania!

Nie musisz się wstydzić. Pluskwy stały się poważnym problemem dla wielu i nie mają względu na osobę. W Stanach Zjednoczonych, począwszy od lat osiemdziesiątych, coraz częściej pojawiają się plagi pluskiew atakujące domy, hotele, szpitale i akademiki.

Celiakia

Podczas badania kontrolnego mojej przewlekłej anemii, lekarka zdiagnozowała u mnie celiakię. Dokonała tego odkrycia poprzez badanie krwi i powiedziała, że ta choroba powoduje złe wchłanianie pokarmu. Rzecz w tym, że nie mam niedowagi; w rzeczywistości jestem, jak to mówi mój mąż, milutko zaokrąglona. Dieta, którą Pani lekarz chce abym stosowała, jest bezglutenowa, i wcale nie jest mi do śmiechu. Czy myślicie, że mogła się pomylić?

Operacja raka prostaty

Mam 60 lat i zdiagnozowano u mnie raka prostaty. Lekarze mówią, że jest to początkowe stadium, a wynik przeprowadzonego u mnie testu swoistego antygenu sterczowego (PSA) wskazał wartość jedynie 15 punktów. Zarekomendowano mi poddanie się radykalnej prostatektomii. Jaka jest wasza opinia?

Środowisko promocji zdrowia

Ludzie na całym świecie pogrążeni są w pogodni za zdrowiem. Na terenie niektórych państw istnieją bardzo zaawansowane programy opieki zdrowotnej, które ogólnie rzecz ujmując, skoncentrowane są na projektowaniu systemów służących do diagnozowania i leczenia chorób. W wielu miejscach dostępność opieki zdrowotnej dla wszystkich obywateli jest wyzwaniem ze względu na jej kosztowność.

Niewydolność serca

Objawy i leczenie

Mój mąż ma 55 lat. Rok temu miał wczepianą protezę wewnątrznaczyniową w tętnicy wieńcowej. Jak rozumiemy, jego choroba serca została już wyleczona. Niedawno zauważył, że ma zadyszkę przy wchodzeniu po schodach; czy to może być objawem jedynie braku kondycji fizycznej?

 

Obserwuj nas

Dane adresowe

skrytka pocztowa 216
Bielsko Biała
43-300
Back to top